Hello!

Zacznijmy z grubej rury! Czemu blog powstał? Z pasji! Uwielbiam modelowanie, analizę, projekty, powstawanie systemów… Uwielbiam zbierać wymagania, wyszukiwać ukrytych ścieżek w procesie, spisywać to wszystko i widzieć, jak powstaje zarys tego, co następnie przeradza się pod palcami koderów w nowy system.. System, z którego klienci są zadowoleni, który dostarcza im to, czego potrzebowali. Podkreślam – potrzebowali – a nie koniecznie ten który chcieli. Bo naszą misją, misją analityków, jest odkrycie tego, czego klient nie zawsze jest w stanie wyrazić, przekształcenie tego w model i precyzyjne przekazanie tej wiedzy developerom.

Niniejszy blog ma na celu przybliżenie spraw związanych z inżynierią wymagań, zarządzaniem projektem a także pokazać siłę metodyk zwinnych:)  Bedzie trochę teoretycznie, troche praktycznie, troche optymistycznie a trochę sceptycznie;) Postaram się przekazać wam podstawową teorię popartą praktyką opartą na własnych (i cudzych!) doświadczeniach w pracy nad różnymi projektami, w różnych zespołach. Wpisy w tej tematyce będą pojawiać się w poniedziałkowe poranki tak, by było co przeczytać do pierwszej kawy nowego tygodnia 🙂

Oprócz “suchej” (ale nie nudnej!) teorii, chciałabym zaprosić was także do cyklu “półka z książkami”. W cyklu tym, raz na dwa tygodnie – w piątek, będę prezentować recenzje wybranej pozycji z mojego małego zawodowego księgozbioru. Następnie wspólnie z wami, na tym blogu, będę studiować je po kolei, a wiedzę z nich zaczerpniętą – sprawdzać w praktyce i opisywać rezultaty. Trochę karkołomne, ale jestem niesamowicie ciekawa efektów 🙂 Będziecie w tym ze mną?

To co, zaczynamy?

 

„Hello world”! Czyli nasze pierwsze spotkanie 🙂
Tagged on:                                                             

Leave a Reply

Your email address will not be published.